Görsel Arama

İnternette çok sayıda görsel dolaşıyor. Kullandığınız resmin kaynağını belirlemek için görsel arama kullanabilirsiniz. Resim arama aracımız, kullanıcıların kullandıkları görselin internette başka bir yerde bulunup bulunmadığını tespit etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca görselin telif hakkı durumunu tespit etmenize ve görselinizin internette kullanıldığı durumları tespit etmenize de yardımcı olacaktır.

[reverse_image_search_tool]

Bizim kullanma yolları tersine görsel arama

Tersine Görsel Arama nasıl yapılacağını mı arıyorsunuz? İşte aşağıda açıklanan görsele göre arama aracımızı kullanmanın üç yolu:

Resme göre ara

Görselle arama aracımızı kullanmanın ilk yolu görseli eklemektir. Seçilen görseli yapıştırmanız ve arama düğmesini tıklamanız gereken bir arama kutusu verilmiştir. Resmin kaynağını bulacaksınız ve diğer web siteleri bu resmi kullanıyor.

URL’ye göre ara

Bunu kullanmanın ikinci yolu tersine görsel arama, görselin URL’sini kullanmaktır. URL’yi arama kutusuna eklemeniz yeterlidir. Aracımız, bu resmin nereden geldiği ve resmin telif hakkıyla korunup korunmadığı gibi resmin ayrıntılarını size bildirecektir.

Anahtar kelimelere göre ara

Bu aracı görselle arama kullanmanın üçüncü ve son yolu anahtar kelimeler kullanmaktır. Hakkında bilgi edinmek istediğiniz görselle ilgili anahtar kelimeleri aramanız gerekir. Bu yol aynı zamanda görsellerin ayrıntılarını da sağlayacaktır.

Tersine görsel arama aşağıdakilerle uyumludur:

Android ve iOS ile:

Tersine görsel arama hem iOS hem de Android ile uyumludur. Örneğin, arkadaşınızın iOS’u, sizin de Android’iniz varsa ve o size bir resim gönderiyorsa ve onun ayrıntılarını öğrenmek istiyorsanız, bu konuda endişelenmeyi bırakmanız gerekir çünkü gelişmiş görsel arama aracımız hem iOS hem de Android ile iyi çalışır. .

Masaüstü ile:

Ters görüntü aramamız masaüstünde de iyi çalışır. Masaüstünüzde bir görsel varsa, masaüstünüzle de çok uyumlu olabileceğinden resimli arama gerçekleştirmek için onu cep telefonunuza aktarmanıza gerek yoktur.

Bunu Kullanmanın Yararları Tersine Görsel Arama

Tersine görsel arama avantajları aşağıda tartışılmaktadır:

Bir görüntünün kökenini bulun

Fotoğraf arama özelliğimizi kullanarak görselin nereden geldiğini bulabilirsiniz. Bu aynı zamanda ilgili görselin yayıncılarını da size bildirecektir.

Resmin telif hakkı durumu

Görselin telif hakkı olup olmadığını ters resim arama yardımıyla öğrenebilirsiniz. Bu resim arama aracı tüm resimleri tarayacak ve görselin kullanımının güvenli olup olmadığını size bildirecektir.

Diğer web sitelerindeki resim

Bir görüntü yakalar, çevrimiçi olarak paylaşırsınız ve diğer web sitelerinin bunu izniniz olmadan kullandığını keşfedersiniz. Tersine görsel arama aracımız, görselinizi uygun izin olmadan kullanan web sitelerini belirlemenize yardımcı olabilir.

Benzer fotoğrafları bul

Bu tersine görsel araştırması aracı, mümkün olan en iyi benzer görselleri bulmanıza yardımcı olacaktır. Belirli bir konuda aynı görsellere ihtiyacınız varsa bu, zaman kazandıracaktır.

Görselle Arama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf arama her zaman doğru mudur?

Her ne kadar güçlü doğruluk, görüntü kalitesine göre değişmekle birlikte, çok fazla değiştirilmiş veya belirsizleştirilmiş fotoğrafları tanıyamayabilir.

Tersine görsel arama gizlilik sorunlarına neden oluyor mu?

Bu tür bir gizlilik sorunu yoktur ancak resim arama aracımıza bazı kişisel veya hassas resimler yüklerken dikkatli olmalısınız.

Değiştirilen veya düzenlenen fotoğraflar tersine görsel arama ile tespit edilebilir mi?

Bazen tersine resim arama, yalnızca çok az düzenleme veya değişiklik yapılmış fotoğrafları tespit edebilir, ancak özellikle ayarlamalar orijinal içeriği önemli ölçüde etkiliyorsa, ciddi şekilde değiştirilmiş veya düzenlenmiş fotoğraflarda sorun yaşayabilir.

Tersine görsel arama eskizler ve illüstrasyonlar gibi her türlü görsel için çalışır mı?

Tersine görsel arama öncelikle fotoğraflara yöneliktir ancak çizimleri, tabloları ve illüstrasyonları analiz ederek görsel olarak karşılaştırılabilir görselleri de tanımlayabilir. Ancak sanat eserinin benzersizliğine bağlı olarak doğruluk farklılık gösterebilir.

Resim yüklenmeden resimle arama yapmak mümkün müdür?

Evet ters görsel araştırması, görselin URL’si girilerek ve görselle ilgili anahtar kelimeler girilerek de yapılabilir.

Diğer diller

About Roniyal Devid

blank
With a passion for all things tech, Roniyal Devid has established himself as a leading voice in the world of technology blogging. As the founder and chief editor of a renowned technology blog, Roniyal offers insightful, in-depth, and up-to-date content that caters to both tech novices and experts alike.

Check Also

36 Inches to cm Converter

[inches_to_cm_converter] How to convert 36 inches to cm? Simply open the search tab bar. Search …